معرفی شرکت تعاونی کارفاه

” بسمه تعالی”

 

شرکت تعاونی خدمات رفاهی کارکنان
سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیز داری کشور
(توزیعی)
(کارفاه)

با یاری خداوند یکتا وقدردانی از موسسان و پایه گذاران وسهامداران گرامی ، موجب خرسندی است شرکت تعاونی  خدمات رفاهی کارفاه  با بهره گیری توامان از شاغلین وبازنشستگان محترم وصاحبان دانش  ونیروهای مجرب  وکار آزموده  سازمان جنگلها ، مراتع وآبیخیزداری  کشور ( درسطح ستاد سازمان و ادارات کل ) با اعمال  ساز وکار مدیریتی  یکی از بزرگترین  شرکتهای تعاونی در سطح کشور است ، با درک صحیح وکارشناسانه  از فضای اقتصادی کشور و شناسایی پتانسیل های موجود  بعنوان ارزشمندترین سرمایه  شرکت اقدامات بایسته ای را انجام داده است .

      مهم است با همدلی ، همفکری  وتعامل صاحبان سهام  وارائه  روز آمدترین راه حل های  تامین منابع مالی را برای عملیاتی نمودن طرحها، پروژها با تاکید برایمان  واعتقاد صاحبان سهام  جهش خیره کننده ای  را برای شرکت  وصاحبان سهام فراهم  نماید. اگر فقط صرفا طرحها مورد توجه قرار گیرد ممکن است چندان منشاء اثر نباشد، علاج کار دراین است که در طرحها و پروژه ها نقاط کلیدی  درآمدی برای به منحصه ظهور رساندن طرحها  بکار بگیریم  وکارها باید  با برنامه ریزی  ومدیرت پیگیری نمائیم .

اعضاء محترم  هیات مدیره:

اعضاء هیات مدیره سمت مدت خدمت در تعاونی
حشمت اله شوهانی رئیس هیات مدیره  

 

افتخار هادوی نائب رئیس هیات مدیره  

 

محمدرضا ابراهیمی مدیر عامل و عضو هیات مدیره  

 

محمدرضا گنجی منشی و عضو هیات مدیره  

 

محمدرضا فلاح عضو هیات مدیره  

 

تاریخچه :

شرکت تعاونی خدمات رفاهی  سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور (کارفاه)  در تاریخ ۲۲/۳/۹۲ بصورت شرکت تعاونی(توزیعی) ثبت گردید . در دوره اول مدیریت شرکت اعضاء محترم هیات مدیره عبارت  بودند  از جناب آقای ناصرحیدری پوری ،جناب آقای  رضا میر صانعی ، منصور جعفر کریمی ، سید رضا میرنیام ، عباس فدایی ، سرکارخانم افتخار هادوی و سید رضا پور موسوی کانی بعد از اولین  روزهای فعالیت موضوع شاغل بودن بعضی از اعضاء هیات مدیره مطرح وتصمیم بر آن شد تا عضو ۷نفره هیات مدیره  به ۵ نفر تقلیل  وشاغلین  از عضویت در هیات مدیره  کناره گیری  نمایند .

        مجمع عمومی تشکیل و اساسنامه  تعاونی اصلاح وادامه فعالیت با حضور آقایان رضا میر صانعی ، منصور جعفر کریمی، سید رضا پور موسوی ،افتخار هادوی با مدیر عاملی جناب آقای سیفی  آغاز بکار نمود .در این برهه از زمان  جناب آقای اعلاء احسن پور  بعنوان  بازرس اقامه خدمت می نمودند .

    با توجه به شرایط جناب آقای سیفی ومشکلات ایشان ،درخواست استفعا از مدیر عاملی را نموده  وضمن موافقت با استعفای ایشان آقای محمد رضا ابراهیمی از تاریخ ۱۵/۱۱/۹۴مدیر عامل شرکت تعاونی از طرف هیات مدیره منصوب گردیدند و در مجمع عمومی سالیانه ۱۳۹۵ آقای محمد رضا ابراهیمی بعنوان عضو علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.

       بعد از فعالیت های قابل تقدیر  توسط هیات مدیره منتخب در مجمع عمومی سال ۱۳۹۶ آقایان رضا میر صانعی و منصور جعفر کریمی برای حضور در هیات مدیره ثبت نام نکردند و در مجمع عمومی سال ۱۳۹۶ آقای دکتر علی فرزانه ، سرکار خانم افتخارالسادات هادوی وآقایان محمد رضا ابراهیمی وحشمت اله شوهانی ، محمد رضا فلاح تفتی وآقایان محمد رضا گنجی وهبت اله سیفی  بعنوان اعضاِی  علی البدل  انتخاب کردند و آقایان  جمشید طاهری و غلامرضا ناصری بعنوان بازرسین اصلی وعلی البدل  انتخاب شدند .

       هیئت مدیره منتخب مجمع بعد از برگزاری جلسه های متعدد و بررسی اقدامات و فعالیت های عملکردی تعاونی آقایان دکتر علی فرزانه را به عنوان رئیس هیات مدیره ، افتخار هادوی را به عنوان نایب رئیس ، محمد رضا ابراهیمی را به عنوان مدیر عامل و عضو هیات مدیره و حشمت اله شوهانی را به عنوان منشی انتخاب کردند .

بعد از برگزاری انتخاب هیئت مدیره با تعیین رئیس و نایب رئیس و مدیر عامل جلساتی را تشکیل و استراتژی و سیاست ها شرکت را مورد ارزیابی و بازنگری قرار داد و با بررسی طرحها و پروژه ها ،دسته بندی نمودن پروژه ها برای برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ، بازنگری در شیوه های اجرائی ، تدوین برنامه های مالی و توفیق در آن و شناسایی و بررسی خلاء ها ، نقاط ضعف و قوت و پروژه و تدوین اهداف آغاز به کار خود را رسماً آغاز کرد.

متاسفانه بعد از حادثه جانگداز سانحه هوایی تهران یاسوج ، جناب آقای دکتر علی فرزانه رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی به لقاء اله پیوستند که در اینجا   ابراز تاسف ، تالم و همدردی خود را با خانواده های محترم فرزانه ، سمیعی ، هداوند خانی اعلام می داریم و روح بزرگ این عزیزان را شاهد و حاضر و ناظر کار خود     می دانیم و در اینجا  با  ذکر فاتحه ای روح آن عزیزان سفر کرده را شاد می نماییم .

بعد از این واقعه دلخراش اعضاء هیات مدیره با انتخاب آقای حشمت اله شوهانی به عنوان رئیس هیات مدیره و عضویت آقای محمدرضا گنجی به عنوان عضو بعد از وقفه حدود ۴ ماهه کار خود را آغاز کرد .

ارکان شرکت تعاونی :

۱- مجمع عمومی

۲- هیات مدیره

۳- بازرس یا بازرسان( بازرس توسط مجمع عمومی برای یکسال مالی تعیین میگردد)

مجمع عمومی بر اساس قانون تعاون بالاترین مرجع اتخاذ تصمیم و نظارت در امور شرکت است که به صورت عادی و فوق العاده تشکیل و هر عضو بدون در نظر گرفتن تعداد سهام یک رای دارد .

اداره امور تعاونی طبق اساسنامه برعهده هیات مدیره است که با انتخاب مدیر عامل امورتعاونی پیگیری و اجرا می گردد.

ساختار سازمانی :

 

ترکیب نیروی انسانی :

در تعاونی جمعاًً از دفتر ستادی و استانی جمعاً نه نفر در حال فعالیت هستند که سه نفر از شاغلین عضو هیأت مدیره ، حسابدار و کمک حسابدار و یک نفر کارشناس حوزه هیأت مدیره و مدیرعامل که امور مربوط به طرح ها ، پروژه ها ، امور سهام ، نقل و انتقال پیگری امور و دبیرخانه ای و …را بعهده دارند و سه نفر دیگر بصورت نیمه وقت در رابطه با امور اداری و یک نفر هم در استان برای پیگیری پروژه ها مشغولند .

استراتژادی های شرکت تعاونی:

تدوین استراتژی و رسالت شرکت توسط هیات مدیره محترم با توجه به عوامل محیطی که بخشی از آن تهدید کننده است . فرصت هایی را ایجاد کرد تا با شناسایی نقاط قوت و ضعف با تعیین استان های هدف نسبت به تدوین هدفهای بلند مدت با توجه به پدیدار شدن سیستم های اجتماعی و ارزش جدید در جامعه با در نظر گرفتن استراتژی های گوناگون استراتژی های منحصر به فردی را تدوین و با تعیین نوع فعالیت ، شیوه های تأمین منابع و تخصیص منابع و جلب سرمایه گذاری پس از حصول نتیجه در خصوص هر یک از طرح ها زیر پروژه هایی نیز تعریف شده است را سرلوحه کار خود قرار داده تا امکان ایجاد انگیزه در بین سهامداران برای سرمایه گذاری در پروژه ها فراهم گردد. موفقیت این استراتژی این است که سهامداران و صاحبان سرمایه در تحقیق اهداف یاری نمایند . هدف اصلی و نهایی این استراتژی ایجاد ، تجهیز و بهره برداری از مجتمع های خدمات رفاهی در سطح کشور و به صورت زنجیره ای هدف نهایی بهره برداران سهامداران است .

کمیته تخصصی :

در اجرای بندی از ماده ۲۴ آئین نامه معاملات و در اجرای مصوبه ۱۷/۴/۹۷ هیأت مدیره کمیته فنی و تخصصی به منظور ایجاد یک نظام هماهنگ و کارآمد و انضباط اجرایی در جهت انجام طرح ها و پروژه ها و زیر پروژه ها در جریان شرکت تعاونی و خدمات رفاهی (کارفاه ) همراه با کنترل های متداول که منافع و صرفه تعاونی را الزامی و قابل اجرا می نماید تشکیل و این کمیته موظف است در صورت لزوم از صاحب نظران و صاحبان ایده کمک گرفته و در جهت عملیاتی شدن پروژه ها به نحوی که صلاح و مصلحت تعاونی ایجاد می نماید پیگیری و اقدام نماید .

اهداف تعاونی بر اساس اساسنامه :

  ترویج وتحکیم روحیه مشارکت وهمکاری عمومی ودسته جمعی.

تامین نیازهای مشترک اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی

تحقق عدالت اجتماعی.

  ارتقاء سطح کیفی زندگی اعضائ تعاونی

– ایجاد انگیزه وافزایش کارایی کارکنان شاغل

-بهره گیری از تجربیات  ودانش حرفه ای اعضا خصوصااعضای بازنشسته.(افزایش امید به زندگانی

بندهای۱و۲اهداف عمومی بوده وبندهای ۳و۴ اهداف اختصاصیشرکت میباشند.

موضوع فعالیت شرکت ( وضع موجود):

 • ارائه خدمات رفاهی به کارکنان سازمان در اقصی نقاط کشور.
 • تامین مکان مناسب اقامت وگردشگری.
 • تامین امکانات ورزشی جهت کارکنان شاغل وبازنشسته.
 • انجام هماهنگی لازم جهت اجرای تورهای گردشگری.
 • انجام هماهنگی های لازم ومکان مناسب جهت اجرای مراسم وجشن ها  واستفاده از امکانات رفاهی  ورستوران.
 • اهداف متفرقه عمومی (براساس اساسنامه اداره کل تعاون ).

دلایل در خواست تغییر موضوع فعالیت :

تغییر موضوع شرکت ممکن است برای هر شرکتی صورت بگیرد. این کار به دلایل مختلفی از قبیل تغییر فعالیت، کاهش یا افزایش حیطه و حدود فعالیت و … انجام میشود. تغییر موضوع فعالیت شرکت تابع برخی قوانین و مقررات میباشد. برای تغییر موضوع فعالیت شرکت، یک شخص حقوقی (شرکت) می تواند موضوع شرکت ثبت شده خود را تغییر دهد. تغییرات میتواند با کم یا زیاد کردن موردی در موضوع صورت بگیرد و یا حتی موضوع شرکت به کلی عوض شود بطوری که با موضوع قبلی متفاوت باشد. گاهی نیز تغییرات و یا اضافه کردن موارد جدید به موضوعات شرکت، نیازمند دریافت مجوزهای کاری است. که در این خصوص مدیر کل محترم دفتر تعاونیها خدماتی  وزارت تعاون ، کار و رفاهی و اداره تعاون و شمیرانات استان تهران تعاونی اخذ مجوز کرده است.

بعد از تنظیم صورتجلسه ای در قالب مجمع عمومی فوق العاده صورتجلسه بوسیله سهامداران، صورتجلسه الحاق ثبت تغییرات به اداره ثبت شرکتها ثبت اعلام و در صورت تایید موضوع فعالیت الحاق شده، آگهی تغییرات صادر و برای اطلاع در روزنامه رسمی کشور منتشر میشود.

شرکتها و موسسات می توانند موضوع فعالیت خود را تغییر داده و یا به موضوع قبلی شرکت فعالیتهای جدیدی را اضافه نمایند. اما این موضوع جدید باید ابتدا مجوزات مربوطه را اخذ نماید. تغییرات در رابطه با موضوع فعالیت در تمامی شرکتها مطابق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر میباشد. صورتجلسه تغییر موضوع شرکت نیز همچون سایر تغییرات شرکت در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم میشود.

از آنجا که موضوع شرکت همان هدفی میباشد که شرکت به منظور انجام آن تاسیس شده است، لذا این موضوع یا هدف در صورت صلاحدید اعضای شرکت قابل تغییر یا افزایش یا کاهش خواهد بود. برای تغییر، الحاق یا حذف بخشی از موضوع شرکت در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت موردتصویب قرار گیرد.

موضوع فعالیت شرکت (پیشنهادات اصلاحی):

 • ارائه تسهیلات خدمات رفاهی به کارکنان سازمان در اقصی نقاط کشور .
 • احداث و ایجاد مجتمع های خدماتی ، رفاهی ،اقامتی تفریحی وگردشگری.
 • مدیریت ،طراحی وساخت مرزاکز ورزشی  وتامین  و ایجاد  مجتمع های ورزشی .
 • مدیریت طراحی،ساخت مرکز اقامتی،رفاهی،سیاحتی،آموزشی،تحقیقاتی وخدمات بین راهی
 • اجرای تور های ،سیاحتی ،گردشگری وطبیعت گردی
 • مدیریت و بهره برداری از طرحهای توسعه خدمات رفاهی
 • ایجاد شهرکها ومجتمع های خدمات رفاهی ، گردشگری وتوریستی

سهامداران وترکیب سهام داران به تفکیک  استانی:

ردیف نام استان تعداد اعضا ردیف نام استان تعداد اعضا
۱ ستاد سازمان ۷۶۴ ۱۹ فارس ۵۷۸
۲ ستاد چالوس ۱۱۸ ۲۰ قزوین ۱۱۷
۳ اردبیل ۱۵۴ ۲۱ قم ۸۸
۴ اصفهان ۳۴۳ ۲۲ کردستان ۹۰
۵ البرز ۵۵ ۲۳ کرمان ۳۹۹
۶ ایلام ۲۴۰ ۲۴ کرمان – جنوب ۱۵
۷ آذربایجان شرقی ۲۵۰ ۲۵ کرمانشاه ۲۸۸
۸ آذربایجان غربی ۱۶ ۲۶ کلارآباد ۸
۹ بوشهر ۷۰ ۲۷ کهگیلویه و بویر احمد ۱۴۰
۱۰ تهران ۱۵۵ ۲۸ گلستان ۳۹۴
۱۱ چهارمحال وبختیاری ۲۱۳ ۲۹ گیلان ۲۰۴
۱۲ خراسان جنوبی ۲۰۱ ۳۰ لرستان ۱۵۷
۱۳ خراسان رضوی ۳۱۳ ۳۱ مازندران– ساری ۱۲۱
۱۴ خراسان شمالی ۱۴۲ ۳۲ مازندران– نوشهر ۴۸
۱۵ خوزستان ۱۳۴ ۳۳ مرکزی ۴۶
۱۶ زنجان ۲۳۳ ۳۴ هرمزگان ۱۰۲
۱۷ سمنان ۳۱۰ ۳۵ همدان ۱۰۸
۱۸ سیستان وبلوچستان ۲۰۲ ۳۶ یزد ۱۹۷

 

 

 

 

 

 

  وضعیت پروژه های در دست اجرا:

شرکت تعاونی خدمات رفاهی ( کارفاه ) بعد از ثبت و تشکیل شرکت با استقرار در مجتمع اداری سازمان رسماً کار خود را آغاز کرد . بعد از تشکیل جلسات هیات مدیره و تعیین خط مشی و استراتژی شرکت در خصوص فعالیت های خود بر مبنای اساسنامه شرکت با تعیین استانهای هدف شروع کرد و پس از شناسایی پتانسیل ها در پروژه های ذیل ذکر به شرح ذیل سرمایه گذاری و هزینه های عملیاتی را انجام داده است .

 

ردیف نام طرح محل اجرای طرح  
  استان شهرستان  
۱ مجتمع رفاهی ،اقامتی تفریحی و

توریستی بندر انزلی

گیلان

 

بندر انزلی

 

 
 
۲ مجتمع تولیدی اقتصادی و بهره برداری چند منظوره البرز محمدشهر

 

 
 
۳ مجتمع تولیدی-تفریحی توریستی- اقامتی

 حوض سلطانو تاسیس ۵/۶ مگابیات

 نیروگاه خورشیدی

قم

 

قم

 

 
 
 
۴ مجتمع رفاهی تفریحی و توریستی قرق گلستان

 

گرکان

 

 
۵ مجتمع رفاهی تفریحی گردشگری، توریستی

وتولیدی اقتصادی

کهگیلویه وبویر

احمد

سی سخت

 

 
 
۶ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی  اقامتی ،

تفریحی ده نمک

سمنان

 

آرادان

 

 
 
۷ مجتمع تفریحی، توریستی، اقامتی، تولیدی ،

اقتصادی استیر سبزوار

خراسان رضوی سبزوار

 

 
 
 
۸ مجتمع تفریحی ، اقامتی واقتصادی

 تولیدی جیلارد

تهران

 

دماوند

 

 
 
 
 
۹ مجتمع کویرنوردی تفریحی

وکمپ کویری (آفرود)

سمنان

 

گرمسار

 

 
۱۰ مرکزی تفریحی وطبیعت

گردی لشگرک

تهران

 

لواسان  
 
۱۱ مرکز تولیدی اقتصادی تفریحی،توریستی

 وگردشگری و تجاری

هرمزگان

 

بندر عباس

 

 
 
 
۱۲ مرکز تفریحی ، توریستی و

 گردشگری و تجاری قشم.

هرمزگان

 

قشم  
۱۳ ساخت یک هزار واحد مسکونی هرمزگان قشم  
۱۴ ساحل دریای مازندران نوشهر غرب مازندران نوشهر  
۱۵ ساحل دریای مازندران رامسر غرب مازندران رامسر  
۱۶

 

مجتمع خدماتی بین راهی شهر کرد چهار محال وبختیاری شهر کرد  
۱۷

 

مجتمع لاکان گیلان رشت  
           

 مجوزهای اخذ شده :

پروانه فعالیت باشگاه ورزشی

گواهینامه تعیین صلاحیت از وزارت تعاون

اخذ پروانه بهره برداری اندرسا-سی ساخت استان کهگیلویه وبویر احمد

آماده نمودن پرونده انزلی برای صدور پروانه ساخت

اخذ پروانه صدور پروانه ساخت مجتمع تفریحی ، توریستی ، بندر عباس – استان هرمزگان

اخذ و تصویب طرح زیست محیطی طرحهای  انزلی ، مجتمع گردشگری بندرعباس ، مجتمع خدماتی قشم ، مجتمع خدماتی اندرسا سی سخت

  سایر طرح ها :

– مشارکت در سه معدن قیر

– خرید ۱۵% سهم از معدن پلی متال خوانسار

تفاهمات و توافقات :

۱- هتل بوعلی اصفهان

۲- هتل آذین مشهد

۳- قطارهای پمج ستاره فدک

۴- کیهان سیاحت پارسیان

۵- نوآوران تابان زمین

۶- شرکت اسنوا و بانک اقتصاد

۷- تامین لوازم پزشکی

۸- شرکت ارتباط به سوی هزاره مادیران

۹- شرکت گسترش تجارت و سرمایه گذاری ایرانیان

۱۰ هتل پنج ستاره فدک

۱۱- کیهان ساحت پارسیان

۱۲- هتل بوستان سرعین

  

 

  آرم وعلامت ثبت شده شرکت :

32323