معرفی پروژه تفریحی توریستی اقامتی اَندرسا-شهرستان سی سخت

 

استان کهکیلویه بویراحمد

(مجتمع توریسیتی تفریحی اندرساشهرستان یاسوج)

(سی سخت)

مجتمع توریسیتی تفریحی اندرسا در زمینی به وسعت تقریبی ۱۰ هکتار واقع شده است، ۷ بنای اقامتی ییلاقی (Bungalow  ) در دو طبقه و نیز یک بنای نگهبانی در دو طبقه و تعداد ۱۹ آلاچیق ، تکمیل و پروژه قابل بهره برداری است. تعداد ۳ عدد آلاچیق شش ضلعی درحد مشاهده سازه فلزی درحال ساخت دیده می شوند.  نگهبانی و بناهای اقامتی در دو طبقه بر روی سکو ی سنگی احداث شده اند .

جلوی درب اصلی هر بنای اقامتی تراسی سرپوشیده اجرا شده است. طبقه همکف بناهای اقامتی و نگهبانی شامل ورودی و سالن نشیمن ، اتاق خواب ، سرویس بهداشتی می باشند. مجهز به لوله بخاری و لامپ روشنایی است. فضای آشپزخانه مجهز به کابینت ، هود ، سینک و شیر آلات و حمام با دیوار کاشی شده تا سقف و کف پوش سرامیکی ، مجهز به شیر آلات و دوش می باشد.

طبقه اول بناهای اقامتی ، فضایی مسقف است که سه سمت آن نرده ی چوبی به ارتفاع ۹۰ سانتی متر و سمت دیگر آن با پوشش چوبی به ارتفاع ۲ متر جهت ایجاد محرمیت فضای بهار خواب پوشانده شده است. مساحت مفید هر بنای اقامتی ییلاقی در طبقه همکف برابر ۳۱٫۵ متر مربع و در طبقه ی اول برابر ۴۵ متر مربع و جمعا هر بنا ۷۶٫۵ متر مربع مساحت مفید را در بر دارد. همچنین ساختمان نگهبانی در طبقه همکف دارای ۴۲٫۷۵ متر مربع مساحت مفید و در طبقه ی اول برابر ۷۴٫۷۵ متر مربع که جمعا بالغ بر ۱۱۷٫۲۵ متر مربع مساحت مفید می باشد. تراس مسقف جلوی در اصلی هر بنای اقامتی دارای ۱۲ متر مربع مساحت می باشد.

بنا ها همگی برگرفته از معماری بومی مطابق اقلیم کوهستانی و سردسیر با دیوارچینی سنگی ضخیم به ضخامت ۵۰ سانتی متر احداث شده اند. آلاچیق ها همگی روی سکوی بلوکی و با نمای سنگی بنا شده اند و هریک ۱۶ متر مربع مساحت مفید را در بر می گیرند. تعداد ۳ عدد آلاچیق شش ضلعی نیز هر یک به مساحت ۱۸ متر مربع در حال تکمیل است. بطور کلی کارهای چوبی که شامل نصب نرده های چوبی آلاچیق است، جمعا ۴۲۷ متر مربع می باشد. راه پله و حفاظ  نرده  و نیز حفاظ درب و پنجره ی کلیه بنا ها و نگهبانی از جنس فلز بوده و میزان آن در مبحث کارهای فلزی سبک آورده شده است. .تجهیزات پروژه در مجموع شامل یک عدد دیزل ژنراتور ، یک عدد پمپ آب ، دو منبع آب با حجم کلی ۴ هزار لیتر ، منقل سنگی کباب ( Barbecue ) در فضای باز محوطه احداث شده اند که حجم کلی آبخوری و منقل ها در بخش عملیات بنایی با سنگ لحاظ شده اند.

  محوطه شامل احداث مسیر سنگی مابین و روبروی بنا ها ، ایجاد تراس با بتن پیش ساخته و روکش موزاییک ، آسفالت جلوی تراس ها ، احداث سکوهای سنگی ما بین آلاچیق ها و مابین بنا ها ، دو منبع آب به حجم کلی ۴۰۰۰۰ لیتر در سمت ورودی اصلی محوطه و یک چاه آب به عمق ۵ متر و ابعاد ۳  در ۳ متر همراه با پمپ شناور احداث شده است.

سیستم آبرسانی از طریق انتقال آب از چشمه واقع در کوه به منبع آب پروژه به طول ۲۵۰۰ متر با لوله ی پلی اتیلن ۲ اینچ می باشد. متراژ لوله کشی آب با لوله ی ۲ اینچ از منبع آب تا چاه ۱۷۰۰ متر و متراژ لوله کشی آب با لوله ی ۳ اینچ از منبع تا سایت و بنا ها ۸۰۰ متر می باشد. شبکه لوله کشی داخل سایت نیز با لوله ی ۱ اینچی اجرا شده و متراژ آن ۱۰۰۰ متر می باشد. در کلیه مسیر لوله کشی داخل سایت ، کانالی به ابعاد  0.5 × ۰٫۵ متر با دست خاکبرداری و مجدداً با ماسه بادی و خاک پر شده است. جهت تخلیه آب فاضلاب نگهبانی ، بنا ها و سرویس های بهداشتی  نیز ۱۶ حلقه چاه  به قطر۷۵ سانتی متر و ۹ حلقه چاه به قطر ۹۰ سانتی متر ، هر کدام به  عمق ۳٫۵ متر در محوطه اجرا شده اند.