معرفی پروژه حوض سلطان قم

عنوان طرح: مدیریت و بهره وری پارک بین راهی و منطقه گردشگری حوض سلطان

 خلاصه طرح(شامل روش اجرا، زمانبندی، هزینه ها، سود آوری، تاسیسات و ماشین آلات)

طرح مورد نظر در ایستگاه دریاچه به وسعت حدود ۲۱ هکتار در کیلومتر۳۵ اتوبان قم-تهران در مجاورت دریاچه حوض سلطان و در فاصله حدود ۳۰۰ متری از اتوبان قم-تهران اجرا واقع شده است که با ایجاد ورودی و خروجی مناسب امکان استفاده گردشگری از عرصه به خصوص دریاچه حوض سلطان فراهم خواهد شد.

با توجه به عدم وجود امکانات کافی جهت ارائه خدمات گردشگری طبیعی، عدم وجود تعمیرگاه های مجتمع مناسب، شرایط خاص زیست محیطی حوزه طرح به خصوص وجود دریاچه حوض سلطان در نزدیکی محل طرح و با توجه ترافیک زیاد خودروهای عبوری میان استان قم و تهران، منطقه دارای پتانسیل گردشگری بسیار بالایی می باشد.

به منظور بهره برداری بهینه از امکانات موجود در منطقه طرح لازم است در سالهای اولیه اجرای طرح عملیاتهای زیر بنایی به شرح ذیل در منطقه طرح انجام گیرد. طرح مذکور از سال چهارم به سود دهی خواهد رسید:

اجرای عملیات راه سازی جهت دسترسی مناسب به طرح، خرید امتیاز برق و نیرو رسانی به منطقه، تجهیز و مرمت چاه موجود از جمله کف زنی و خرید یک دستگاه الکترو موتور و پمپ مناسب با ظرفیت مورد استفاده، اصلاح باغ پسته و پیوند زدن آنها، اجرای سیستم آبیاری قطره ای به منظور کاهش مصرف آب، مرمت و بازسازی استخر موجود، احداث گلخانه جهت تولید نهال، احداث تعمیرگاه های تخصصی، تامین پارکینگ، استراحتگاه، افزایش سطح فضای سبز، ایجاد راه دسترسی از پشت منطقه طرح به دریاچه جهت انجام امور گردشگری طبیعی.

جمع کل هزینه های طرح در طول ده سال  30749 میلیون ریال، درآمد ناخالص ده ساله طرح ۵۰۵۲۳ میلیون ریال، درآمد خالص طرح با در نظر گرفتن بهره مالکانه به عنوان هزینه ۱۴۷۲۱ میلیون ریال و مبلغ   5053  میلیون ریال در طول ده سال به عنوان بهره مالکانه در نظر گرفته می شود.

برنامه زمانبندی دقیق تر عملیات ها و پروژه های اجرایی طرح و رقم دقیق تر بیلان مالی طرح در هنگام تهیه طرح ارائه خواهد شد.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید